Moje portfolio

Nazywam się Adrian Sylwanowicz i jestem adwokatem. Członkiem Izby Adwokackiej w Białymstoku jestem od 2010 r. Natomiast od 2013 r. prowadzę swoją własną praktykę adwokacką w mieście Białystok i okolicy. Przez te wszystkie lata staram się pomagać ludziom w skutecznym rozwiązaniu ich problemów prawnych.

W chwili obecnej obszar mojej praktyki skupia się głównie na udzielaniu pomocy przy prowadzeniu spraw rodzinnych i spadkowych.
Przeważająca tematyka to sprawy:

Jednocześnie z uwagi na powszechne występowanie przy sprawach rodzinnych wątków karnych pomagam swoim Klientom także w sprawach tego rodzaju, np.

Niezmiennie zależy mi, aby moi Klienci byli reprezentowani przy zachowaniu najwyższych standardów działania, wynikających z wyznawanych przez mnie zasad postępowania oraz z wieloletniej praktyki.

W moim szczególnym zainteresowaniu leżą sprawy dotyczące wszelkich kwestii w zakresie nieruchomości.
Od bardzo dawna zajmuję się problematyką zwrotu wywłaszczonych nieruchomości, a także uzyskaniem zaległych odszkodowań z tytułu wywłaszczenia. Z biegiem czasu moje zainteresowania rozszerzyły się także na inne zagadnienia występujące w gospodarowaniu nieruchomościami, takie jak:

Adwokat prawo karne Białystok

W zakresie prawa dotyczącego nieruchomości swoją pomoc oferuje zarówno na płaszczyźnie postępowań administracyjnych, jak i postępowań sądowych.

Kredyty frankowe

Podejmuje się także reprezentowania zgłaszających do mnie Klientów w sprawach dotyczących kredytów frankowych.
Od dłuższego czasu jest już jasne, że w znacznej części umów kredytowych zawartych w walucie obcej (CHF) występują niedozwolone klauzulę umowne. Kwestię tę coraz obszerniej potwierdza także orzecznictwo sądowe.
Chciałbym dodać, że do każdej sprawy podchodzę inaczej. Poświęcam czas żeby zrozumieć zamiary i oczekiwania swoich Klientów. Wspólnie decydujemy o strategii podejmowanych działań. Staram się stale monitorować i wskazywać właściwy kierunek prowadzący do osiągnięcia zamierzonych celów.